קורס קרינה בלתי מייננת

0
1901

מי צריך קורס קרינה ומדוע? מאז התפתחות הטכנולוגיה וריבוי של אנטנות סלולר, מכשירים חשמליים ומגוון רב של גורמים פולטי קרינה- הכריז המשרד להגנת הסביבה על תקנות חדשות בנוגע לרמות הקרינה המותרות באיזורים מאוכלסים. על מנת להוציא לפועל מגוון רב של פרויקטים- בנייה, תמ״א 38, הצבת אנטנות סלולר נוספות/חדשות ועוד- יש צורך במדידה של רמות הקרינה הבלתי מייננת הנפלטת באיזורים מסוימים. על רמות הקרינה לעמוד בדרישות וסטנדרטים מסוימים ולהיות מתחת לגבול מסוים שנקבע על ידי המשרד להגנת הסביבה.

אזרחים רבים כיום מודאגים מרמות הקרינה הבלתי מייננת הנפלטת על ידי כל המכשור והטכנולוגיה שמקיפה אותם. בשל הדאגה לבריאות הציבור, פרויקטים שונים מאושרים רק לאחר בדיקת רמות קרינה מסוימות. מי שבודק את רמות הקרינה חייב להיות מוסמך ובעל תעודת מודד קרינה שניתנת על ידי המשרד להגנת הסביבה. על מנת לקבל תעודה של מודד קרינה- יש לעבור קורס קרינה ולקבל הסמכה רשמית.

קורס קרינה נועד למגוון בעלי מקצוע שעוסקים בתחום הבניה, החשמל והפרויקטים השונים. חשמלאים מוסמכים, מהנדסי והנדסאי חשמל ואלקטרוניקה, מהנדסי איכות סביבה, ממונים על בטיחות, אדריכלים ומתכנני חשמל, מנהלי פרויקטים ועוד. קורס קרינה נערך במשך שבעה מפגשים ובסיומו, לאחר בחינות, יקבלו העוברים ״היתר מודד מוסמך״ מטעם המשרד להגנת הסביבה.

המטרה של קורס קרינה היא להקנות ללומדים ידע בסיסי בתחום הקרינה האלקטרומגנטית, היכרות עם הספקטרום האלקטרומגנטי וסוגים שונים של קרינה הקיימים בסביבתנו. בנוסף, היכרות עם המכשירים השונים שעמם מודדים רמות קרינה, זיהויה ואבחונה של הקרינה הנמדדת ודרכי ההתגוננות מפניה.

בנוסף למכשור ולידע הבסיסי, הלומדים בקורס קרינה יקבלו העשרה בנושא גלים אלקטרומגנטיים, עקרונות פיסקאליים, מקורות של קרינה, סוגי מתקני חשמל, סוגים של אנטנות שונות ומגוון נושאים שונים הנוגעים לרמות קרינה, עוצמות קרינה, אורכי גלים, קיטובים, ווקטורים ועוד. כמו כן, בקורס נלמדים מגוון התקנים השונים שבהם משתמשים ברחבי העולם והצגת מחקרים רבים בתחום הקרינה. הלומדים בקורס יתנסו באופן מעשי במגוון מדידות שונות- קווי מתח גבוה, מדידות אנטנות סלולאריות, מקורות קרינה ביתיים ועוד. יתרה על כך, הקורס מלמד כיצד לעמוד בכל הדרישות של המשרד להגנת הסביבה, כיצד לבצע מדידות תקינות, כיצד לכתוב דוחות רלוונטיים ועוד.

את הקורס מעבירים סגל מרצים מנוסים ובעלי ידע נרחב ומעמיק בתחומי הקרינה ממגוון מוסדות אקדמיים מובילים בארץ, כמו גם מומחים מטעם המשרד להגנת הסביבה. מעוניינים בקורס קרינה? פנו אלינו עוד היום ותרשמו כבר לקורס הבא!

LEAVE A REPLY